Da se ne snima niko ne bi vjerovao zbog čega su Sofić i Hušidić dosudili penal u Gradačcu!

Na utakmici Zvijezde i Gradine

Esmer Oštraković

Utakmicu u okivru 23. kola Prve lige FBiH u Gradačcu igraju Zvijezda i Gradina, a domaći tim ima prednost od 2:0.

Domaći se bore za opstanak i svaka pobjeda im je zlata vrijedna, a nakon prvog poluvremena imaju vodstvo od dva razlike protiv komšija iz Srebrenika.

Ekipa Zvijezde je do prednosti stigla u 21. minuti utakmice kada je sjajni Hero matirao golmana gostujuće ekipe.

Ipak, ono o čemu će se dugo, dugo pričati jeste jedanaesterac koji je prethodio drugom golu Zvijezde na ovoj utakmici.

Sve se desilo u 21. minuti kada je nakon jednog centaršuta sa desne strane igrač Gradine glavom izbacio loptu iz svog kaznenog prostora.

Ipak, iz nekog razloga sudije Amir Hušidić i Aldin Sofić odlučili su da dosude najstrožiju kaznu, a igrači Gradine nisu mogli da vjeruju šta se događa.

Odmah su iz Gradine na svom Facebooku objavili sporni snimak na kojem se jasno vidi da je igrač njihove ekipe loptu izbio glavom.

Još jedna situacija koja će izazvati mnogo buke kada je riječ o suđenju u bh. fudbalu, a snimak će vjerovatno postati hit ne samo u BiH nego i šire.

Jasno je da će gosti jako teško do bodova na ovoj utakmici jer Zvijezda ima dva gola prednosti na poluvremenu.