Okviri golova se i dalje tresu, a Liverpool slavi veliku pobjedu u Londonu
Redsi slavili, ali su zamalo od gotovog napravili veresiju.

Strepili su do samog kraja

Eldar Ganibegović

Liverpool je konačno stigao do pobjede u Engleskoj nakon dva vezana poraza i to na teškom gostovanju. Iako su imali prednost od 0:2, strepili su do samog kraja.

U okviru 15. kola engleske Premier lige Liverpool je kao gost slavio protiv Tottenhama s 1:2.

Prvo veće uzbuđenje na utakmici i odmah gol. Nunez je uposlio Salaha koji pogađa za 0:1, a gol Egipćanina pogledajte klikom OVDJE

Mogao je brzo Tottenham do izjednačenja, ali je šut Perišića iz 15. minute odsjeo na stativi gostujuećeg gola.

Gosti do novog gola dolaze u 40. minuti. Katastrofalnu grešku odbrane Spursa i poklon koristi Salah koji postiže gol za 0:2, a koji možete vidjeti OVDJE

Drugo poluvrijeme je definitivno pripalo domaćem timu i prava je sreća za goste da su na kraju ponijeli sva tri boda kući.

Prvo je u 49. minuti Dier bio u šansi, ali Alisson je sjajno odbranio njegov šut.

Minut kasnije ponovo okvir gola pogađa domaći tim i ponovo Perišić. Hrvat je ovoga puta zatresao prečku.

U 51. minuti u šansi Sessegnon, ali je jako loše šutirao i propala je još jedna prilika za Spurse.

Tri minute nakon toga Hugo Lloris se istakao sjajnom odbranom i spriječio Salaha da kompletira hat-trick.

Do gola Tottenham dolazi u 70. minuti. Kane je pogodio na asistenciju Kuluševskog. Gol Kanea pogledajte OVDJE

Mogao je Tottenham do izjednačenja u 79. minuti, no šut Lengleta odlazi tik iznad prečke gola gostiju.

Opet se zatresao okvir gola u 83. minuti, ali ovaj put su ga pogodili gosti. Bomba Nuneza odsjela je na prečki Llorisovog gola.

Do kraja više nismo vidjeli neka veća uzbuđenja, pa Liverpool nosi kući vrijedna tri boda.

Nakon ove utakmice Liverpool ima 19 bodova i nalazi se na osmom mjestu, dok je Tottenham četvrti sa sedam bodova više.

U narednom kolu Liverpool će na Anfieldu dočekati Southampton, dok će Spursi biti domaćini Leedsu.

Premiership, 15. kolo:

Tottenham - Liverpool 1:2 (Kane 70'; Salah 11, 40')

Zaprati Liverpool, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Liverpool Moje Teme

AcMilan_rosoneriBosna
Mogao je komotno svirati onaj penal nad Lukasom u nadoknadi al bude se Liverpul samo vjerovatno kasno za nešto više osim pokušaja da se osigura liga šampiona