Senzacije u režiji Slovačke i Švicarske - Dugo će se pričati o nevjerovatnoj partiji Slovaka Briatke

Velike pobjede u prvim utakmicama baraža za Svjetsko prvenstvo

Esmer Oštraković

Odigrane su četiri utakmice u okviru baraža za Svjetsko prvenstvo u rukometu, te su viđene dvije prave senzacije.

Austrija je sasvim očekivano slavila u gostima kod Gruzije, te su nakon prve utakmice najavili da nema mjesta iznenađenju kada je riječ o njihovom plasmanu na ovo takmičenje.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta izjednačeno, te se na odmor otišlo pri rezultatu 12:12.

Ipak, u drugom poluvremenu Austrijanci prave razliku, te će u revanš ući sa dva gola prednosti. Večeras su ostvarili pobjedu od 27:25.

Mađarska je također bila sigurna u gostima kod Litvanije. Nakon prvog poluvremena Mađari su imali prednost od 13:11.

Nisu domaći uspjeli da zaustave sjajne napade Mađara na ovoj utamici, te su gosti ostvarili pobjedu od 33:26.

Dva velika iznenađenja priredile su reprezentacije Slovačke i Švicarske. Slovaci su ostvarili nevjerovatnu pobjedu u gostima kod Poljske.

Nakon prvog poluvremena Slovaci su imali prednost od 16:15, a obzirom na "egal" u drugom poluvremenu, na kraju su ostvarili pobjedu od 29:28.

Do pobjede je Slovačku vodio nevjerovatni Briatka koji je postigao čak 11 golova na ovoj utakmici.

Senzaciju je priredila i reprezentacija Švicarske koja je slavila u gostima kod Slovenije.

Imali su Slovenci nakon prvog poluvremena prednost od 15:12, ali su Švicarci odigrali fenomenalno drugo poluvrijeme.

Sjajna odbrana i još bolji napad značili su veliku pobjedu za Švicarsku, a konačan rezultat bio je 27:26.

Do pobjede su goste vodili Zehnder koji je postigao osam golova, te Rubin koji je dodao šest golova.