Hrvatska se raspala u drugom poluvremenu - Norveška upisala sigurnu pobjedu

Prijateljska utakmica

Esmer Oštraković

Rukometaši Hrvatske odigrali su prvu utakmicu u okviru Zlatne lige koja se igra u Norveškoj. Hrvati su igrali upravo protiv Norveške, te su izgubili sa 32:26.

U prvom napadu zabio je Klarica za Hrvatsku, ali Norvežani su odmah uzvratili i poravnali rezultat.

Do 12. minute se igralo gol za gol, a onda Hrvati odlaze na plus dva nakon što je Duvnjak pogodio sa poda.

Dva minuta kasnije Norveška dolazi do 7:7, a u 15. minuti bilo je 9:8 nakon greške u napadu Hrvatske.

Do kraja prvog poluvremena nešto slabija igra Hrvatske u napadu, a na odmor se otišlo sa vodstvom Norveške od dva razlike. Rezultat je bio 16:14.

Drugo poluvrijeme golom otvara prelijepim golom Martinović, ali Norvežani nastavljaju sa dobrom igrom u napadu i u 34. minuti imaju plus tri.

Petnaest minuta prije kraja Norveška je otišla na plus šest. Bila je to greška sa igračem više Hrvata u napadu, gol je bio prazan, a Norveška je to iskoristila.

Tri minute prije kraja Norveška je imala plus sedam. Nakon toga novu odbranu upisao je Bergerud.

Norveška je na kraju ostvarila pobjedu od šest razlike, a konačan rezultat bio je 32:26.