Povreda Kobilice i poraz Rudara od TOŠK-a, Rahić razbio Budućnost

Mladost opet poražena

Eldar Ganibegović

TOŠK, Gornji Rahić i Zvijezda su upisali vrijedne pobjede u 27. kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

NK TOŠK je u Tešnju slavio pobjedu protiv kakanjskog Rudara. Rezultat je bio 2:0.

Dizdarević je doveo domaći tim u 38. minuti. Nije pogodio penal koji je ionako bio diskutabilan, ali je odbijenu loptu plasirao u mrežu gostiju.

Drugi gol smo vidjeli u 67. minuti. Tačku na i tada je stavio Kerla.

Ovu utakmicu obilježila je zanimljiva situacija iz prvog poluvremena. Nakon ružnog starta povrijeđen je Kobilica i iznesen je s terena.

I drugi kakanjski klub, Mladost, koji će sljedeće sezone igrati treći rang takmičenja ako se ne desi neko čudo s licencama, poražen je i to od Zvijezde.

Gosti iz Gradačca slavili su u Doboju s 2:0, a strijelci su bili Vujić u 64. i Tallison u 86. minuti.

Na domaćem terenu je Gornji Rahić slavio protiv Budućnosti. Čavalić i Fačić su već do 12. minute doveli domaće do prednosti od dva gola.

Sve je riješeno u drugom dijelu. Fačić u 52. minuti zabija za 3:0, a konačan rezultat postavlja Softić 12 minuta prije kraja utakmice.