Široki Brijeg slavio, ali Velež nije dozvolio iznenađenje

Rođeni u polufinalu

Eldar Ganibegović

Velež je posljedji polufinalista Kupa Bosne i Hercegovine.

Nakon Sarajeva, Igmana i Tuzla Cityja, i Rođeni su ovjerili plasman među najbolja četiri u ovom takmičenju.

Poslije prve utakmice u kojoj su slavili u Mostaru s 4:0, bilo je skoro pa jasno da će zaigrati u polufinalu, no Široki Brijeg se časno oprostio od takmičenja, pobjedom od 1:0.

Širokobriježani su silovito krenuli u utakmicu, već u prvoj minuti imali su tri pokušaja i korner, a onda jako nesadržajno prvo poluvrijeme.

Od svega možda vrijedi izdvojiti pokušaj Anđušića iz 24. minute s distance pored gola.

Drugo poluvrijeme prvo nam donosi sjajnu šansu za Đanija Salčina, kojem Miškić brani šut.

U 70. minuti utakmice dosuđen korner za Široki Brijeg, Ikić je centrirao, a Lukić glavom pogodio za 1:0.

Podsjetimo, Sarajevo je s ukupnih 2:0 izbacilo Slobodu, Igman sa 6:1 Zvijezdu, a Tuzla City nakon 2:2 na penale je bio bolji od Borca.