Čudesni Mihalj nastavio golgetersku seriju, Rudar u finišu slomio otpor Gornjeg Rahića

Prva liga FBiH

Haris Zilić

Odigrana su još dva duela četvrtog kola Prve lige FBiH gdje su strijelci bili raspoloženi u finišu utakmica, a na dva meča postignuto je ukupno sedam golova.

Rudar je u Kaknju dočekao Gornji Rahić i slavio rezultatom 2:1.

Vodeći gol za domaćine postigao je Džafić u 59. minuti susreta, a Mehmedović u 83. minuti poravnava na 1.1.

Rudar do trijumfa dolazi u četvrtoj minuti sudijske nadoknade golom Hrustanovića iz sumnjive pozicije što su gosti signalizirali, ali ostalo je 2:1.

Tomislav je dočekao Mladost DK i na kraju utakmice rezultat 3:1 za domaće koji su u finišu meča stigli do trijumfa.

Poveo je Tomislav u 14. minuti sa 1:0 golom Mihalja, a Smolo poravnava na 1:1 u 33. minuti.

U finišu utakmice veliko slavlje domaćina, sjajni Mihalj postiže novi pogodak za 2:1 u 86. minuti utakmice, a konačnih 3:1 postavlja u drugoj minuti sudijske andoknade. To je za Mihalja bio drugi hat-trick u nizu u novoj sezoni.