Četiri gola, dva promašena penala i remi Zvijezde 09 i Igmana!

Sjajna utakmica, na kraju bez pobjednika

Esmer Oštraković

Sjajnu utakmicu u okviru 30. kola odigrale su ekipe Zvijeze 09 i Igmana, a na kraju nije bilo pobjednika. Konačan rezultat bio je 2:2.

Već u 6. minuti gosti dolaze do prednosti od 1:0. Pogodio je Ramić koji se lijepo snašao pred golom Zvijezde 09 nakon jednog centaršuta.

Probao je dvije minute kasnije Ponjević, ali lopta ide pored gola Igmana.

Domaći stižu do poravnanja u 31. minuti. Karaklajić je postigao prelijep gol sa nekih 25 metara.

Minut kasnije penla za Igman. Ramić je preuzeo odgovornost na sebe, ali je šutirao preko gola.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena preokret domaćih. Vadze je sa par metara pogodio praznu mrežu. Signalizirao je pomoćni sudija ofsajd, ali glavni nije uvažio njegovu odluku jer je Mešinović dodao loptu do Vadzea.

Nova prilika za domaće u 65. minuti. Ponjević je uposlo Karaklajića koji šutira sa nekoliko metara, ali brani Ćeman.

Do poravnanja Igman stiže u 72. minuti. Nakon kornera Ahmetović je glavom prebacio loptu na drugu stativu, Ristanović je pokušao intervenisati ali loptu je poslao u vlastitu mrežu.

Imali su domaći penal u 85. minuti, ali Ćeman je odbranio udarac Vadzea. Do kraja nije bilo promjene rezultata.